Aandeel auto1

Gedoodverfde marktleider Auto1 stijgt hard op goede cijfers (+78%)

Auto1 kwam eergisteren met de cijfers over Q1. Vorige keer meldde ik dat ik tevreden was met de cijfers, maar de markt besliste in eerste instantie anders. Ook meldde ik dat CEO Bertermann (zelf 12,62% van de aandelen) tijdens de call eruitzag alsof hij op ieder moment zou kunnen gaan juichen. Deze week zal hij dit vast en zeker wel hebben gedaan. 

Auto1 presenteerde namelijk omzetgroei en voor het eerst een flinke winst op aangepaste EBITDA-niveau. Het aandeel schoot hierop tientallen procenten omhoog, waardoor we plots tegen een koerswinst van 78% aankijken.

Groei ondanks slechte markt 

De cijfers waren dan ook boven verwachting. Terwijl de markt voor tweedehandsauto's nog niet zo lekker ligt, was er toch sprake van groei. Kortom, er wordt marktaandeel veroverd. 

In totaal werden er 164.000 auto's verkocht. Een stuk meer dan afgelopen kwartaal en Q1 het jaar ervoor. Dit resulteerde voor het eerst in een duidelijke positieve aangepaste EBITDA-winst van 17 miljoen. Er kan gesproken worden van het beste kwartaal tot nu toe. 

De winst is juist verrassend, omdat de markt het nog steeds moeilijk heeft. Dit is te zien aan de ASP (Average selling price) per auto. Deze daalde van €9025,- naar €8881,-.  Ondanks de lagere verkoopprijzen wist Auto1 er alsnog hogere marges uit te persen, de gross profit per unit (GPU) steeg van €918,- naar €993,-

Dit artikel is alleen voor premium leden. Wil je verder lezen?

Word nu premium lid en ontvang onbeperkt toegang tot al onze kooptips, analyses en inzichten

Bekijk onze aanbieding

Ben je al premium lid?

Klik hier om in te loggen

Profiteer van de volgende acties: 

Iedereen kan beleggen!

Easybroker maakt beleggen begrijpelijk en toegankelijk

Tot 8,5% rente 

Profiteer van prijsontwikkelingen op de Nederlandse particuliere woningmarkt

Investeringsmogelijkheden op één plek

Investeer o.a. in vastgoed, 3D-geprinte boten, als durfkapitalist en meer

Meer voor jou als belegger..

Ontdek ondergewaardeerde aandelen 

Laat je inspireren, of handel mee met posities in die echt worden ingenomen. 

Kopieer de beste beleggers

Kopieer automatisch en zonder extra kosten de beste beleggers op eToro

Een netto doelrendement van 9,3-12%

Ontvang gratis het Private Equity informatiepakket!


Disclaimer: Met beleggen kunt u uw inleg verliezen.

Blijf gratis op de hoogte en ontvang 21% korting

Ontvang gratis artikelen of krijg voordelig toegang tot ons volledige Premium-platform.

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.