Regelmatig ontvangen we feedback van leden. Hier kwam veelal uit naar voren dat er naast gedegen beleggingen tevens behoefte is aan speculatieve tips. Hoewel we hier voor een groot deel al aan tegemoetkomen, zijn we hierin ook terughoudend. Wanneer we een aandeel voor de portefeuille aankopen kun je er vanuit gaan dat er goed over is nagedacht en zelfs dan kunnen de risico’s alsnog hoog zijn. Dit ondervonden we onlangs bijvoorbeeld nog met onze positie in Origin Materials.
Vanzelfsprekend stuitten we regelmatig op ideeën of bedrijven die interessant kunnen zijn om meerdere redenen, maar waarover we eigenlijk nooit schrijven. Vaak is het hoge risicoprofiel de boosdoener. Vaak zit er een luchtje aan de bedrijven, waardoor je goed dient te weten wat je koopt. In het andere geval ligt de kans op een grote blooper al gauw op de loer.
De materie in deze is vaak complex en vergt veel research, waardoor de ideeën in de prullenbak belanden. Eigenlijk is dit zonde. Uit feedback komt juist naar voren dat een groot deel van ons ledenbestand naast behoefte aan speculatieve tips ook behoefte heeft aan meer tips.
Risk-on!
Met betrekking tot speculatieve tips voldeed de biotechportefeuille al grotendeels aan deze behoefte, maar dit is wel heel specifiek. Door de nieuwe extra onderwerpcategorie “Risk-on!” te introduceren geven we onszelf meer ruimte om te schrijven over speculatieve beleggingen en handelsideeën die voor jou als lezer interessant kunnen zijn.
Het biedt plaats voor extra kansen op de korte termijn, vermaak, inspiratie maar ook een stukje educatie. Binnen de categorie “Risk-on!” is in principe plaats voor alle type ideeën met een zeer hoog risico, waarin het potentieel rendement kan verschillen. De biotechportefeuille verdwijnt hiermee, maar eigenlijk ook niet. Binnen deze nieuwe categorie zullen we biotechnologiebedrijven blijven behandelen. Indien we een nieuwe positie innemen, zullen we deze echter in onze algemene portefeuille plaatsen.
Voor ieder wat wils
Met Pennywatch Premium proberen we zo goed mogelijk in de behoefte van de leden te voldoen. Waar we eerder de keuze maakten meer te richten op kwaliteit en minder op kwantiteit, gaan we nu in principe allebei doen. Indien we een positie innemen in de portefeuille kun je er van uitgaan dat er goed over is nagedacht. Deze bedrijven kennen we door en door. Er zitten vaak weken aan onderzoek in. Uiteindelijk bouwen we toe naar een beknopte portefeuille met beleggingen van in onze ogen de hoogste kwaliteit in de categorie small caps.
Met de categorie Risk-on maken we de vijver qua small caps waaruit je kunt vissen wat groter. Hieronder posten we ideeën die de moeite waard zijn om bij stil te staan om uiteenlopende redenen. We scheiden het kaf van koren, leggen de situatie kort uit en nemen je mee in onze gedachten hierover. Het onderzoek naar deze bedrijven is beperkt en het risicoprofiel ligt doorgaans hoger. In dit geval wordt het artikel dus aangeduid met “Risk-on”. Alle artikelen in deze categorie kun je vanaf nu vinden via je dashboard of het menu.
Wat kun je verwachten?
Als lid kun je deze categorie als extraatje zien. We gaan wat breder schrijven. We blijven dus schrijven over biotechnologie, maar we zullen ook ons licht laten schijnen op andere populaire onderwerpen.
Ieder jaar passeert er bijvoorbeeld wel een nieuwe hype in een sector: Marihuana, waterstof, crypto, uranium, 3d-printing, chips, kunstmatige intelligentie et cetera, et cetera. Het zal niet lang duren voordat de volgende zich aandienen: Quantum Computing misschien? En hoe zit het met ruimtevaart? De grote landen lijken ineens allemaal naar de maan te willen…
Ook Meme-aandelen zijn natuurlijk niet meer weg te denken op de beurs. Neem bijvoorbeeld recent de vraag over Nikola. We waarschuwden dat de koers links of rechtsom uiteindelijk om laag zou moeten. Dit was dan ook de reden dat een groot percentage professionele partijen short zit op het aandeel.
Sinds grote groepen retailbeleggers zich verzamelen op het internet (bijvoorbeeld via Reddit of Telegram) kunnen zich op korte termijn echter bijzondere situaties voordoen, bijvoorbeeld in de vorm van een shortsqueeze.
We stipten al aan dat er een zeer kleine kans zou zijn dat het zou gebeuren, maar het gebeurde wel. De koers ging een aantal maal over de kop om vervolgens weer zuidwaarts te keren.
Het meeste geslaagde voorbeeld in deze is natuurlijk Gamestop. Al ruim voor de squeeze waren we er van op de hoogte dat meer dan 100% van de aandelen short zat. Achteraf natuurlijk zonde dat we je hier niet van op de hoogte hebben gesteld, al had niemand de uiteindelijke uitkomst kunnen voorspellen. Indien een dergelijke situatie zich opnieuw voordoet, zul je met een lidmaatschap van Pennywatch Premium in ieder geval wel op de hoogte zijn.
Nog even dit: We blijven normaal doen
Hoewel we zullen blijven benadrukken uiterst voorzichtig met dit soort ideeën om te gaan, denken we dat het een leuke toevoeging is. Uiteraard zullen we de artikelen insteken zoals je van ons gewend bent. Met een nuchtere, maar open blik. Voor berichten in de strekking dat Bitcoin binnen 5 jaar naar 1 miljoen dollar zal stijgen, verwijzen we je door naar andere media.
Met betrekking tot de biotechportefeuille die middels deze link bezocht kan blijven worden, staan er nog een aantal vragen open. Deze zullen de komende periode worden beantwoord.